Terminy kursów

Ustalone są już terminy obu kursów pierwszej pomocy przedmedycznej.

2-3 grudnia i 9-10 grudnia.

Każdy kurs to dwa dni, 6 godzin każdego dnia, co daje łącznie 12 godzin. W rozmowie z ratownikiem medycznym Danielem Ptakiem,  v-ce przewodniczącym Akademickiego Stowarzyszenia Ratownictwa i Medycyny Katastrof przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ustaliliśmy, że ten czas pozwoli zrealizować zaplanowany zakres. Bardzo duży nacisk zostanie położony na praktyczne ćwiczenia.

Podczas rozmowy ustaliliśmy też zasady współpracy w przyszłości, gdyż postanowiliśmy wspólnie wdrożyć cykliczny system kursów w siedzibie fundacji, który wraz z dyżurami pełnionymi przez wolontariuszy stanie się stałym elementem naszych działań mających na celu podnoszenie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Wraz z Danielem jesteśmy przekonani, że wdrożenie tych szkoleń może przyczynić się do zwiększenia szans na uzyskanie w pełni funkcjonalnego defibrylatora AED, co biorąc pod uwagę, że w regionie miasta, w którym zlokalizowany jest lokal, nie ma ani jednego urządzenia AED.

Projekt współfinansowany przez Miasto Poznań

 

Witamy na nowej stronie

Witamy na stronie, na której będziemy prezentować różne formy wsparcia skierowane do osób fizycznych jak i podmiotów prawnych. Zapraszamy do regularnych odwiedzin na stronie, żeby być na bieżąco z naszą ofertą.