Dyżur Wolontariatu Pierwszej Pomocy

To trzeba ćwiczyć! Poranek WTK

W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny dyżur Wolontariatu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

O tym, czego uczymy, w jaki sposób, dlaczego jest to tak ważne, można usłyszeć w audycji, do której link znajduje się powyżej.

Skuteczne udzielanie pierwszej pomocy wymaga praktyki, ćwiczeń, wyrabiania nawyków. Nie ważne, czy ktoś brał udział w kursie czy nie, czy ma spora wiedzę, czy nie ma jej wcale. U nas podczas dyżuru można się przekonać, że udzielanie pomocy nie jest trudne. Że każdy może to robić prawidłowo.

Przyjdź i przekonaj się!

Mamy do dyspozycji sprzęt ćwiczebny, który w całości jest do waszej dyspozycji a nasi Wolontariusze pokażą Wam, jak z jego pomocą uczyć się i ćwiczyć udzielania pierwszej pomocy.

Na dyżur zapraszamy do siedziby FAIB, ul. Grunwaldzka 19, sala nr 226 w sobotę 24 lutego od godziny 14:00. Będziemy tam do godziny 19:00. Warto skorzystać z tej okazji.

Być może to właśnie pozwoli wam uratować komuś życie!

Już niedługo dzięki dotacji z Fundacji PZU znacznie zwiększą się możliwości szkolenia, jednak potrzebujemy wsparcia, gdyż nasz lokal, w którym chcemy docelowo prowadzić szkolenia, dyżury oraz inne działania, potrzebuje Waszego wsparcia. Można tego dokonać wpłacając darowizny, można przyjść na nasz dyżur i wpłacić „cegiełkę”, można dorzucić się tutaj Zrzutka na lokal
Naszym celem jest min to, by w siedzibie fundacji zainstalować w pełni funkcjonalny Defibrylator AED. Wtedy nie tylko w siedzibie będziemy uczyć, jak z niego korzystać, ale będziemy w przypadku sytuacji nagłej, zrobić to realnie. Nasz Wolontariat ma właśnie takie założenie. Chcemy uczyć Was, jak ratować, chcemy, byście Wy mogli uczyć też innych (stale prowadzimy nabór do naszego Wolontariatu). My wiemy jak, wiemy z kim, mamy czym. Potrzeba nam „tylko” możliwości pokrycia remontu i utrzymania lokalu. Chcemy, by nasz sprzęt był dostępny codziennie. Żeby nie leżał w szafie tylko uczył ratować życie. wasza pomoc bardzo pomoże urzeczywistnić te plany i marzenia.

Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami:

Noc szkoleń

Nasz Wolontariat Pierwszej Pomocy weźmie udział w tegorocznej edycji Nocy Szkoleń.

Planujemy przeprowadzić dwa jednodniowe kursy pierwszej pomocy.

Szczegóły i terminy podamy pod koniec tygodnia.

Fundacja PZU

To niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie. Nasz Wolontariat Pierwszej Pomocy Przedmedycznej otrzymał grant z Fundacji PZU, który w całości zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ćwiczebnego niezbędnego do prawidłowego prowadzenia kursów i instruktaży, ale przede wszystkim, znacznie zwiększy możliwości naszej aktywności na tym polu.

Dzięki tej dotacji zakupimy między innymi profesjonalny fantom, który za pomocą świetlnych wskaźników pokazuje skuteczność prowadzonego RKO.

W przyszłym tygodniu wraz ratownikami medycznymi, którzy z nami współpracują, ustalimy szczegółowo, jaki sprzęt zostanie zakupiony. Pragnąc jak najlepiej wykorzystać otrzymane fundusze, wystosowaliśmy do wszystkich trzech sklepów, w których kupowany był sprzęt ćwiczebny w ramach dotacji z Urzędu Miasta Poznania, zapytanie o możliwość uzyskania najkorzystniejszych warunków zakupu. mamy nadzieję, że dzięki temu uzyskamy najlepszy sprzęt w najlepszych cenach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości nabytego sprzętu, jak i sposobu realizacji zamówień, dlatego pragniemy dale korzystać z oferty tych dostawców.

Już niedługo poinformujemy, jaki sprzęt zostanie zakupiony w ramach dotacji.

Jeżeli chciałbyś także wesprzeć nasze działania, to obecnie najpilniejsze dla nas jest zdobycie środków na utrzymanie i remont naszego lokalu, w którym nasz wolontariat docelowo będzie działał. Możecie nas wesprzeć np tutaj

Poranek WTK

[Anna Maria] W dzisiejszej porannej audycji „Poranek WTK” rozmawiałam o naszym Wolontariacie Pierwszej Pomocy. Miałam ze sobą nasz symulator defibrylatora, który zaprezentowałam i powiedziałam, w jaki sposób wykorzystujemy go w trakcie instruktaży. Opowiedziałam, kogo chcemy szkolić, dlaczego uważamy, że to ważne. W ramach naszego wolontariatu prowadzimy zarówno kursy jak i instruktaże.

Moja dzisiejsza wizyta w studio telewizji WTK podyktowana była tym, że chcemy, by dzięki naszym działaniom podnosiły się umiejętności Poznaniaków w udzielaniu pierwszej pomocy i żeby sprzęt, który mamy, był jak najczęściej w użyciu. Wierzę, że praktyka, ćwiczenia, przypominanie sobie, wyrabianie nawyków są bardzo ważne i przyczyniają się do podnoszenia naszego bezpieczeństwa.

O tym wszystkim dzisiaj rozmawiałam. Zapraszam na zapis dzisiejszej rozmowy

27.01.2018 – Dyżur Wolontariatu Pierwszej Pomocy

Zapraszamy na pierwszy dyżur wolontariuszy w ramach naszego Wolontariatu Pierwszej Pomocy.

Od godz. 10:00 do godz. 16:00 w sobotę 27 stycznia, nasi Wolontariusze będą do waszej dyspozycji. Z ich pomocą dowiesz się min jak działa defibrylator AED, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), jak udrażniać drogi oddechowe.

Dzięki posiadanemu sprzętowi ćwiczebnemu, nasze dyżury dają możliwość przeprowadzenia praktycznych ćwiczeń.

Minimum teorii maximum praktyki to nasze hasło!

Zapraszamy do siedziby Fundacji Akceleracji i Inkubacji Biznesu (naszego partnera w realizacji tego zadania) przy ul. Grunwaldzkiej 19 w Poznaniu (siedziba Głosu Wlkp, 2 piętro, sala nr 12)